Wydarzenia

W dniu 19.06 o godz. 10.15 w sali C-251 na Wydziale Elektrycznym UMG odbędzie się otwarte seminarium  Katedry Elektroniki Morskiej pt. „Kierunki Rozwoju Innowacji Energetycznych" poświęcone możliwościom współpracy badawczo-rozwojowej pomiędzy UMG oraz grupą ENERGA.

Przedstawiciele Spółek z Grupy Energa zaprezentują m.in. strategiczną agendę badawczą dla grupy na lata 2019-2028 oraz projekty innowacyjne realizowane w Grupie Energa.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Seminarium prof. Leszka S. Czarneckiego

7 czerwca 2019 roku odbyło się na Wydziale Elektrycznym seminarium naukowe dla pracowników i studentów organizowane w ramach projektu Regionalna Inicjatywa Doskonałości.

Na seminarium tym prof. dr hab. inż. Leszek S. Czarnecki z Uniwersytetu Stanowego w Louizjanie wygłosił prezentację nt. „Zjawiska fizyczne wpływające na skuteczność przesyłu energii w systemach elektrycznych".

W dniach 2 i 3 maja 2019r. dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk, prof. UMG, na zaproszenie prof. Josepa Guerrero (kierownika MicroGrids Research Programme - www.microgrids.et.aau.dk) w ramach kursu Maritime Microgrids wygłosił dwa wykłady i przeprowadził ćwiczenia dla doktorantów Aalborg University.

W dniach 12-25 maja 2019r. prof. Tomasz Tarasiuk przebywał w Sahanghai Maritime University jako visiting scholar. W czasie swojego pobytu przeprowadził 30-godzinny cykl wykładów dla studentów drugiego stopnia studiów wspomnianej uczelni.

Podmiot udostępniający:

WE