Wydarzenia

Uniwersytet Morski w Gdyni weźmie udział w Gdynia E(x)plory Week 2020. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 25-27 listopada i przeprowadzone zostanie w formule online. Pracownicy naszej Uczelni przeprowadzą ciekawe wykłady, zaprezentowane zostaną wydziałowe laboratoria, a podczas finałowej gali wręczona zostanie nagroda od Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W jury konkursu zasiada dr inż. Damian Bisewski z Katedry Elektroniki Morskiej działającej na Wydziale Elektrycznym.

W prestiżowym gronie 2% najbardziej wpływowych naukowców na świecie znaleźli się badacze z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk, profesor UMG, prorektor ds. współpracy i rozwoju oraz prof. dr hab. inż. Krzysztof Górecki, dziekan Wydziału Elektrycznego UMG.

Zapraszamy pracowników i studentów WE na seminarium w ramach projektu Regionalna Inicjatywa Doskonałości

Seminarium odbędzie się w dniu  27 listopada 2020 r. (piątek) w sali C-122 o godz. 10.00

W czasie seminarium prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski wygłosi prezentację na temat:

„FAULT TOLERANT SMART TRANSFORMER IN DISTRIBUTED ENERGY SYSTEMS - OPPORTUNITIES AND CHALLENGES"

18 listopada 2020 roku odbyło się na Wydziale Elektrycznym w formie hybrydowej seminarium naukowe dla pracowników i studentów organizowane w ramach projektu Regionalna Inicjatywa Doskonałości.

Na seminarium tym dr hab. inż. Daniel Wojciechowski, prof. PG wygłosił prezentację nt. Modułowe, dwukierunkowe przekształtniki AC-DC pracujące na sieć elektroenergetyczną – wybrane struktury, projektowanie, sterowanie.

Podmiot udostępniający:

WE