Student WE w CERN w Szwajcarii

W dniach od 22.01. do 27.01. br. odbył się drugi, wspólny wyjazd Studentów naszej Uczelni i Uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni w ramach projektu edukacyjno-naukowego promującego nauki ścisłe, a w szczególności "Fizykę".

Wyjazd do Szwajcarii był następstwem podpisanej umowy o współpracy między Wydziałem Mechanicznym (Katedrą Fizyki) a II LO w Gdyni.

Uczestnikami obecnego wyjazdu byli Studenci, którzy uzyskali najwyższe noty z przedmiotu "Fizyka". Nagrodzonym przez Dziekana Wydziału Elektrycznego prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Góreckiego studentem był Adam Sokolnicki z kierunku Elektrotechnika.

Studenci zobaczyli miejsce urodzenia Alberta Einsteina w Ulm, zapoznali się ze strukturą ETHZ – Politechniki Federalnej w Zurychu i wysłuchali wykładu popularno-naukowego, gdzie uczył się i pracował A. Einstein, mieli możliwość poznać Europejską Organizację Badań Jądrowych CERN i uczestniczyli w doświadczeniach interaktywnych.

N.Szymanska 31.01.2024
N.Szymanska 31.01.2024