Mali Studenci w progach Wydziału Elektrycznego

15 lutego 2024 „Mali studenci” zawitali w progach Wydziału Elektrycznego. Klasa 2A ze Szkoły Podstawowej nr 52 w Gdyni, wraz z nauczycielami wcieliła się w rolę studentów. Swoją wycieczkę rozpoczęli od zwiedzenia budynku UMG, obejrzenia modeli statków szkolnych i makiety kampusu uniwersyteckiego. Po krótkim wykładzie dotyczącym zasad bezpieczeństwa i zachowania w laboratoriach zmierzyli się z zadaniami z zakresu programowania sterowników PLC i układów mikroprocesorowych. Zwiedzili laboratorium robotyki oraz laboratorium automatyki, gdzie poznali układy sterowania automatycznego poziomem wody w zbiornikach. Z dużym zaciekawieniem uczniowie przyglądali się „lewitującej kuli stalowej” znajdującej się w silnym polu magnetycznym. Podczas zajęć zostały również zaprezentowane zagadnienia dotyczące druku 3D z wykorzystaniem długopisu 3D oraz drukarki 3D. Uczniowie opuścili mury Uczelni z dużą porcją wiedzy praktycznej i uśmiechami na twarzach.

N.Szymanska 20.02.2024
N.Szymanska 20.02.2024