Konferencja CPE-POWERENG 2024

W dniach od 24 do 26 czerwca 2024 r. odbyła się w Hotelu Mercure w Gdyni 18th International Conference on Compatibility, Power Electronics and Power Engineering (CPE-POWERENG 2024). W konferencji uczestniczyło 100 naukowców i przedstawicieli przedsiębiorstw z 24 państw. Organizatorami konferencji były: IEEE Industrial Electronics Society, Uniwersytet Morski w Gdyni oraz Polska Sekcja IEEE. Przewodniczącymi konferencji byli prof. dr hab. inż. Krzysztof Górecki oraz dr hab. inż. Paweł Górecki, prof. UMG. W organizacji konferencji brali udział także pracownicy Wydziału Elektrycznego: dr hab. inż. Kalina Detka, prof. UMG, dr hab. inż. Przemysław Ptak, prof. UMG, dr inż. Ewa Krac, dr inż. Krzysztof Posobkiewicz, mgr inż. Joanna Patrzyk, mgr inż. Łukasz Buchert i Krzysztof Nieradko.

Uroczystość otwarcia konferencji uświetnili swoją obecnością: Prezydent Miasta Gdynia Aleksandra Kosiorek oraz JM Rektor UMG prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit. Przyjęcie powitalne dla uczestników konferencji odbyło się na pokładzie Daru Młodzieży.

we
B.Barzowska 03.07.2024