WYNALAZKI UMG NAGRODZONE NA MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWIE IWIS

Wynalazki UMG zostały nagrodzone na prestiżowej Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS odbywającej się w dniach 12-14.12.2023 r.

Jury oceniło potencjał rynkowy przedstawianych rozwiązań, podjętą strategię ich ochrony prawnej obejmującej dokonanie zgłoszeń przedmiotów własności przemysłowej do Urzędu Patentowego RP oraz Europejskiego Urzędu Patentowego czy Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej, poziom gotowości technologicznej oraz aspekt ekologiczny. Istotnym czynnikiem dla oceny były również innowacje zmniejszające wpływ negatywnych czynników na zdrowie i życie człowieka, bezpieczeństwo i oddziaływanie na środowisko. Wynalazki oceniane zostały w kategoriach: mechanika i inżynieria, budownictwo, elektronika i informatyka oraz przemysł chemiczny.

Komisja oceniła wynalazki z UMG bardzo wysoko, przyznając medale w różnych kategoriach.

Wśród wynalazków wyróżnionych złotym medalem znalazł się wynalazek "Opracowanie technologii wytwarzania nowego kompozytu przekładkowego z wykorzystaniem recyklatu gumowego” opracowany przez dra inż. Karola Listewnika z Wydziału Elektrycznego oraz wynalazek „System dokowania do instalacji offshore” opracowany przez mgr inż. kpt. ż.w. Pawła Kołakowskiego i dra hab. inż. kpt. ż.w. Grzegorza Rutkowskiego z Wydziału Nawigacyjnego, a także przez dra hab. inż. Andrzeja Łebkowskiego, prof. UMG i mgr inż. Wojciecha Koznowskiego z Wydziału Elektrycznego.

Więcej o wydarzeniu: https://umg.edu.pl/aktualnosci/2023/centrum-transferu-technologii-na-wystawie-wynalazkow

Załączniki:

we