FINAŁY OGÓLNOPOLSKICH OLIMPIAD

W dniach 24 i 25 kwietnia na Wydziale Elektrycznym odbyły się finały trzech ogólnopolskich olimpiad tematycznych:

EUROELEKTRA - Olimpiada wiedzy elektrycznej i energetycznej  (grupy tematyczne: elektryka i energetyka),

ELEKTROMECHATRON - Olimpiada elektroników i mechatroników (grupy tematyczne: elektronika i mechatronika),

POLTELEINFO  - Olimpiada liderów telekomunikacja i informatyki (grupy tematyczne: telekomunikacja i informatyka).

Patronem tych Olimpiad jest Ministerstwo Edukacji i Nauki, a głównym organizatorem Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP), które od 25 lat organizuje ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA, adresowaną do uczniów szkół ponadpodstawowych. Prace organizacyjne i finansowe powyższych Olimpiad koordynuje Oddział Bydgoski SEP.

Współorganizatorami tegorocznych Olimpiad był Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Politechniki Bydgoskiej oraz Wydział Elektryczny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Głównym sponsorem Olimpiady  ELEKTROMECHATRON była firma APS (Advanced Protection Systems) z Gdyni, która pierwszego dnia zaprezentowała swoją ofertę.

W I etapie Olimpiad uczestniczyło ponad 2000 uczniów szkół ponadpodstawowych. W etapie II – 743 uczniów, natomiast w etapie III (finałowym) uczestniczyło 89 uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Warto podkreślić, iż pytania na wszystkie trzy etapy Olimpiad zostały przygotowane przez pracowników Wydziału Elektrycznego UMG.

Po zmaganiach związanych z III etapem Olimpiad, ich uczestnicy wraz z nauczycielami mieli także okazję do zapoznania się z wybranymi laboratoriami Wydziału, powiązanymi z reprezentowaną Olimpiadą.

N.Szymanska 26.04.2023
N.Szymanska 26.04.2023