Finaliści IX edycji Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS.Studenci studiów stacjonarnych Wydziału Elektrycznego, Mateusz Przywarczak i Maciej Pliszka (członkowie Koła Naukowego Internetu Rzeczy i Systemów Wbudowanych) zostali Finalistami IX edycji Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS.
W dniach od 12 do 14 maja br. uczestniczyli oni w gali finałowej konkursu w Krakowie. W pierwszym etapie kapituła konkursu oceniała kilkadziesiąt projektów robotów projektowanych i realizowanych przez studentów z całej Polski. Do Finału zakwalifikowano kilkanaście projektów. Studenci na konkurs zgłosili robota mobilnego, który realizowali w ramach pracy dyplomowej pt. „Mobilny robot rozpoznawczy do skanowania przestrzeni trudno dostępnych dla człowieka” pod opieką dra inż. Adama Muca.

 

Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS to ogólnopolski projekt realizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Inicjatywa powstała z myślą o najzdolniejszych studentach uczelni technicznych w Polsce. Otwiera ona przed młodymi konstruktorami perspektywę rozwoju kreatywności w tworzeniu własnych wynalazków, a także zachęca do twórczej rywalizacji. To również możliwość integracji studentów z przedstawicielami świata biznesu, nauki i techniki oraz szansa na komercjalizację autorskich projektów i pozyskanie inwestorów.

Strona internetowa konkursu: https://www.kokos.nzs.org.pl 

Podmiot udostępniający: 

WE

Wytworzył informację:

we
29.05.2023
Wprowadzenie:
B.Barzowska 29.05.2023
Ostatnia modyfikacja:
B.Barzowska 29.05.2023