Edukacyjne Targi Kariery EDUOFFSHORE WIND 2023

W dniach 14-15 marca 2023 roku w gdańskim Centrum Kongresowo-Wystawienniczym AMBEREXPO odbyły się I Edukacyjne Targi Kariery EDUOFFSHORE WIND 2023.
Ofertę kształcenia przedstawiał także Uniwersytet Morski w Gdyni. Około 5 tysięcy uczniów z ponad 80 szkół ponadpodstawowych z całego Pomorza odwiedziło pierwsze tego typu wydarzenie w kraju, które miało na celu przedstawienie potencjału i przyszłości rynku pracy w morskiej energetyce wiatrowej w Polsce. W jednym miejscu spotkali się przedstawiciele firm, uczelni wyższych specjalizujących się w branży morskiej, energetyki wiatrowej, oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Wielu młodych ludzi zainteresowanych studiami w branży offshore odwiedziło stoiska Uniwersytetu Morskiego, gdzie poza ofertą edukacyjną, zaprezentowany został sprzęt wykorzystywany w procesie nauczania specjalności związanych z morską energetyką wiatrową. Eksponaty Koła Naukowego Pojazdów Elektrycznych „EVPL” z Wydziału Elektrycznego, pod opieką mgr inż. Wojciecha Koznowskiego, prezentowali studenci pierwszego roku specjalności Elektroautomatyka Okrętowa: Jakub Kuras, Wiktor Miroński, Oskar Łebkowski, Dawid Penkowski.

we
B.Barzowska 21.03.2023