Porozumienie o współpracy z Remontowa Electrical Solutions

W dniu 12 marca br. zostało podpisane porozumienie o współpracy Akademii Morskiej w Gdyni oraz firmy "Remontowa Electrical Solutions sp. z o.o."

Dotychczasowa współpraca z firmą "Remontowa" była pozytywna, więc obie Strony postanowiły ją rozwinąć w sferze dydaktycznej i naukowo – technicznej.

Zakres współpracy będzie obejmował prace teoretyczne i badawcze w dziedzinie szeroko pojętej gospodarki morskiej, elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji oraz informatyki, jak również wzajemne wspieranie się w zakresie rozwiązywania bieżących problemów i zadań realizowanych przez obie Strony.

Współpraca polegać będzie m. in.: na przyjmowaniu studentów Akademii na praktyki w firmie "Remontowa", prowadzeniu zajęć warsztatowych lub prezentacji dla studentów Akademii przez pracowników firmy "Remontowa", realizacji prac dyplomowych oraz projektów przez studentów Akademii, przygotowywaniu i realizacji  projektów badawczo-rozwojowych lub naukowych finansowanych ze źródeł zewnętrznych lub ze środków własnych firmy "Remontowa".

Osobami odpowiedzialnymi, w imieniu Akademii Morskiej w Gdyni, za realizację porozumienia są: prof. dr hab. inż. Krzysztof Górecki oraz dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk, prof. nadzw. AMG.

Katarzyna Chmielewska
14.03.2018