Warsztaty firmy SONEL

W dniu 8 lutego 2017r. Studenckie Koło Naukowe SEP przy AMG wraz z kołem pracowniczym zorganizowało warsztaty w zakresie pomiarów i obsługi profesjonalnych przyrządów do weryfikacji podzespołów i parametrów elektrycznych sieci energetycznych. Istotnym i wartym podkreślenia elementem zajęć było oparcie ich o aktualne wymagania normatywne i prawne.

Warsztaty odbyły się dzięki uprzejmości polskiej firmy SONEL S.A., jednego ze światowych liderów w produkcji wyspecjalizowanych przyrządów pomiarowych w zakresie pomiarów parametrów sieci energetycznych.

W zakresie zajęć odpowiednie wprowadzenie teoretyczne ułatwiło zapoznanie się i wykonywanie pomiarów przez uczestników miernikiem wielofunkcyjnym MPI-530. Pomiary można było przeprowadzić wykorzystując specjalne tablice demonstracyjne oraz rzeczywiste tablice rozdzielcze będące na wyposażeniu laboratorium. Dodatkowo omówione i odpowiednio zinterpretowane zostały wyniki pomiarów.

W czasie warsztatów wykorzystano 12 zestawów szkoleniowych, dzięki czemu każdy uczestnik miał możliwość praktycznie wykonywać pomiary.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z uwagi na dostępność 12 zestawów demonstracyjnych ilość osób powinna być ograniczona do 24. W rzeczywistości było kilka osób ponad, w tym kilku pracowników AMG. Każdy z uczestników otrzymał materiały pomocnicze oraz przewodnik po normach a w najbliższej przyszłości uzyska odpowiedni certyfikat ukończenia specjalistycznego szkolenia, wydany przez firmę SONEL.

Niewątpliwie, w ogromnym stopniu o atrakcyjności szkolenia zdecydował prelegent. Pan mgr inż. Eligiusz Skrzynecki dzięki ogromnej kompetencji merytorycznej a w szczególności osobistemu urokowi i umiejętności zjednywania słuchaczy spowodował, że ponad pięciogodzinne szkolenie trwało przysłowiową chwilę.

Kalina Detka
K.Detka 26.04.2017