Technologie Kosmiczne i Satelitarne

W dniu 21 lutego 2017 roku w Auli Politechniki Gdańskiej odbyła się uroczystość inauguracji roku akademickiego na magisterskich studiach uzupełniających w ramach nowego międzyuczelnianego kierunku studiów Technologie Kosmiczne i Satelitarne. Kierunek ten jest realizowany we współpracy trzech trójmiejskich uczelni: Akademii Morskiej w Gdyni,Politechniki Gdańskiej oraz Akademii Marynarki Wojennej. Zajęcia dydaktyczne będą prowadzone przez 4 wydziały wymienionych uczelni. W tworzeniu nowego kierunku studiów istotny udział przypadł Wydziałowi Elektrycznemu AMG, na którym realizowana jest specjalność Morskie Systemy Satelitarne i Kosmiczne.Udział w uroczystości wzięli Rektorzy wszystkich partnerskich uczelni, dziekani 4 wydziałów prowadzących poszczególne specjalności, przedstawiciele Polskiej Agencji Kosmicznej, przedstawiciele parlamentu, rządu, samorządu Województwa Pomorskiego, władze miasta Gdańska i Gdyni, przedsiębiorcy oraz studenci.

Kalina Detka
K.Detka 26.04.2017