Spotkanie noworoczne na Wydziale Elektrycznym

14 stycznia 2016 r. w klubie studenckim Bukszpryt odbyło się spotkanie noworoczne pracowników Wydziału Elektrycznego. W spotkaniu uczestniczyli także JM Rektor AMG prof. zw. dr hab. Piotr Jędrzejowicz, prorektorzy, dziekani pozostałych wydziałów Akademii, przedstawiciele przedsiębiorstw i dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych współpracujących z Wydziałem Elektrycznym oraz emerytowani pracownicy Wydziału.

W czasie spotkania Dziekan prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski przypomniał najważniejsze osiągnięcia Wydziału Elektrycznego w roku 2015 i wskazał na główne cele Wydziału w roku 2016 (uzyskanie praw do nadawania stopnia doktora habilitowanego w zakresie elektroniki, rozszerzenie certyfikatu uznania w zakresie kształcenia kadr oficerskich zgodnie z konwencją STCW oraz przygotowanie do uruchomienia nowego kierunku studiów). Dziekan nagrodził również pracowników Wydziału, którzy w roku 2015 uzyskali stopień naukowy doktora: dr. inż. Marcina Peplińskiego, dr. inż. Agnieszkę Lazarowską oraz dr. inż. Kalinę Detkę, a także studenta (inż. Pawła Góreckiego) i doktoranta (mgr. inż. Przemysława Ptaka), którzy uzyskali Stypendium Ministra Infrastruktury za wybitne osiągnięcia.

Spotkanie zakończyła wspólna biesiada poprzedzona życzenia złożonymi przez JM Rektora AMG oraz występem artystycznym studentów Wydziału Elektrycznego.

Kalina Detka
07.01.2017