Finał XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Euro-Elektra

W dniu 18 marca 2016 r., Wydział Elektryczny Akademii Morskiej po raz czwarty będzie gościł Finalistów XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Euro-Elektra. Olimpiada jest organizowana w 3 grupach tematycznych: Elektrotechnicznej, Elektronicznej i Teleinformatycznej. Do finału 3 etapu konkursu kwalifikowanych będzie po 15 najlepszych uczniów z każdej grupy tematycznej wyłonionych w drodze 2 i 3 etapu olimpiady. Oznacza to, że będziemy gościć 45 najlepszych uczniów z całej Polski reprezentujących swoje środowisko oraz ich opiekunów naukowych (nauczycieli).

elektra2016

Komitet Główny Olimpiady  powołał na członków komitetu bieżącej edycji olimpiady następujących nauczycieli akademickich Wydziału Elektrycznego naszej uczelni:  dr inż. Piotr Jankowski (Przewodniczący, stały członek KGO),  dr inż. Roman Kostyszyn (Katedra Elektroeneregetyki Okrętowej), dr inż. Krystyna Noga, dr inż. Krzysztof Kamiński (Katedra Automatyki Okrętowej), dr inż. Kalina Detka, dr inż. Damian Bisewski (Katedra Elektroniki  Morskiej),  dr inż. Stanisław Lindner, dr inż. Andrzej Łuksza (Katedra Telekomunikacji Morskiej). Zadaniem członków komitetu było opracowanie zadań konkursowych na każdy etap olimpiady dla każdej grupy tematycznej.

Finał olimpiady oprócz zasadniczego celu, jakim jest wyłonienie zwycięzców konkursu, stanowi doskonałą okazję do wymiany myśli i poglądów na temat korelacji szkolnictwa średniego i wyższego w zakresie elektrotechniki, elektronik i teleinformatyki.

Sponsor:  psse

Kalina Detka