Bałtycki Festiwal Nauki

W dniach 24 – 26 maja 2017 roku na Akademii Morskiej w Gdyni odbył się XIV Bałtycki Festiwal Nauki. W ramach festiwalu na Wydziale Elektrycznym zostało zorganizowanych 10 wydarzeń popularyzujących naukę, a w wśród nich warsztaty takie jak ”Czy program Mathcad zastąpi konieczność uczenia się matematyki?” (dr inż. Piotr Jankowski), „Poznaj świat mikrokontrolerów” (mgr inż. Anna Miller), „Platformy mobilne zasilane ogniwami fotowoltaicznymi” (dr inż. Agnieszka Lazarowska) oraz pokazy laboratoryjne: „O modelowaniu zjawisk elektromagnetycznych” (mgr inż. Damian Hallmann), „Wykorzystanie programu PSCAD do modelowania okrętowych systemów elektroenergetycznych” (mgr inż. Andrzej Piłat), „Rozdzielnica Okrętowa Energii Elektrycznej RG – 103A i proces synchronizacji prądnic do pracy równoległej” (mg inż. Andrzej Budziłowicz) oraz „Badanie źródeł światła” (dr inż. Tomasz Nowak). W trakcie 3 dni festiwalu nauki odwiedzili nas uczniowie trójmiejskich szkół, między innymi ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdyni, Gimnazjum nr 4 w Gdyni, Zespołu Szkół Nr 12 w Gdyni oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku.

Kalina Detka
06.07.2017