Technika Wodorowa i OZE

Tryb: niestacjonarne
Rodzaj: podyplomowe
Termin rekrutacji: czerwiec-wrzesień


Aktualnie nie jest prowadzona rekrutacja na studia podyplomowe.

Technika wodorowa i odnawialne źródła energii są najszybciej rozwijającym się obszarem nowoczesnej energetyki i stanowią przyszłość w zakresie ekologicznego wytwarzania energii oraz jej przetwarzania na potrzeby gospodarki i przemysłu. Program studiów został opracowany z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na rynku pracy i stwarza szerokie perspektywy rozwoju zawodowego w wielu branżach.

Studia trwają dwa semestry i obejmują łącznie 252 godzin zajęć dydaktycznych w formie: wykładów, ćwiczeń laboratoryjnych i projektowych. Studia prowadzone są w trybie niestacjonarnym, tj. zajęcia są realizowane w formie zjazdów weekendowych.


Możliwości zatrudnienia

Absolwenci studiów znajdą pracę na stanowiskach analitycznych, specjalistycznych i kierowniczych, inżynierskich i menadżerskich w firmach z sektora energetyki i przemysłu, w przedsiębiorstwach energetycznych, instytucjach kontroli jakościowej, w instytucjach zajmujących się projektowaniem i eksploatacją urządzeń i technologii stosowanych w energetyce, w przedsiębiorstwach konsultingowych i doradczych w zakresie OZE i GO, na farmach wiatrowych lub słonecznych, w biogazowniach i biorafineriach. Wiedza z zakresu energetyki umożliwi podjęcie pracy w instytucjach naukowo-badawczych, jednostkach samorządu terytorialnego i organizacjach pozarządowych.


Podmiot udostępniający: 

WE

Wytworzył informację:

WE
05.07.2023
Wprowadzenie:
P.Kaczorek 05.07.2023
Ostatnia modyfikacja:
A.Muc 13.03.2025