Otwarcie nowych laboratoriów w ramach projektu iMEN

22 listopada 2019 roku odbyła się uroczystość otwarcia nowych pomieszczeń pracowniczych i dydaktycznych Wydziału Elektrycznego oraz prezentacja laboratoriów zmodernizowanych w ramach projektu iMEN. Aktu otwarcia nowych pomieszczeń dokonał JM Rektor UMG prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski. W uroczystości uczestniczyli prorektorzy UMG, dziekani pozostałych wydziałów Uczelni, Kanclerz, Kwestor oraz licznie przybyli pracownicy Wydziału elektrycznego oraz innych jednostek Uczelni.

Nowe pomieszczenia Wydziału to sala wykładowa, sala laboratoryjna, sala konferencyjna oraz 5 pomieszczeń pracowniczych.

W ramach realizacji projektu iMEN na Wydziale Elektrycznym dokonano zakupów aparatury o wartości około 4 mln zł (z tego 500 tys. pochodziło z Funduszu JM Rektora). Za tę kwotę zmodernizowano wyposażenie następujących laboratoriów:

• Laboratorium inżynierii materiałowej,
  • Laboratorium napędu elektrycznego,
  • Laboratorium energoelektroniki,
  • Laboratorium podstaw elektroniki,
  • Laboratorium automatyzacji okrętowych systemów energetycznych,
  • Laboratorium elementów automatyki,
  • Laboratorium mechatroniki i robotyki,
  • Laboratorium techniki cyfrowej,
  • Laboratorium techniki mikroprocesorowej,
  • Laboratorium optoelektroniki i fotowoltaiki,
  • Laboratorium układów programowalnych,
  • Laboratorium systemów radiokomunikacji ruchomej,
  • Laboratorium sterowników programowalnych,
  • Laboratorium podstaw automatyki,
  • Laboratorium podstaw informatyki,
  • Symulator elektrowni okrętowej,
  • Pracownia doktorancka.

W czasie uroczystości Dziekan Wydziału Elektrycznego wręczył listy gratulacyjne pracownikom, którzy przygotowali koncepcję wyposażenia laboratoriów oraz dokonali uruchomienia tych laboratoriów. W grupie osób wyróżnionych znaleźli się:

• mgr inż. Kamil Bargieł,
  • dr inż. Damian Bisewski,
  • dr inż. Jacek Dąbrowski,
  • dr inż. Kalina Detka,
  • dr inż. Bolesław Dudojć,
  • inż. Krzysztof Januszewski,
  • dr inż. Piotr Kaczorek,
  • dr inż. Karol Korcz,
  • dr inż. Andrzej Łebkowski,
  • dr inż. Mostefa Mohamed – Seghir,
  • dr inż. Adam Muc,
  • mgr inż. Andrzej Rak,
  • dr inż. Monika Rybczak,
  • Piotr Sikora,
  • dr inż. Mirosław Tomera,
  • inż. Zenon Troka.

Realizacją projektu iMEN na Wydziale Elektrycznym koordynuje dr inż. Jacek Dąbrowski.

Dziekan wręczył także list gratulacyjny Kierownikowi Działu Technicznego pani mgr Małgorzacie Bielskiej, która nadzorowała proces inwestycyjny w zakresie budowlanym oraz panu Krzysztofowi Czajce Dyrektorowi ds. Realizacji firmy Elektromontaż Gdańsk SA., który jest generalnym wykonawcą symulatora siłowni okrętowej.

K. Detka
K.Detka 03.12.2018