Uroczysta Inauguracja na Wydziale Elektrycznym

12 października 2017r. odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 na Wydziale Elektrycznym.

W uroczystości uczestniczyły władze Akademii Morskiej w Gdyni reprezentowane przez JM Rektora prof. dr. hab. inż. Janusza Zarębskiego, Prorektora ds. Kształcenia dr. hab. inż. Mirosława Czechowskiego, prof. nadzw. AMG oraz Dziekanów pozostałych wydziałów Akademii Morskiej w Gdyni.

Gospodarzem uroczystości był Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. dr hab. inż. Krzysztof Górecki oraz Rada Wydziału Elektrycznego.

Na uroczystość przybyli także zaproszeni goście – dziekani i przedstawiciele władz Politechniki Gdańskiej i Akademii Marynarki Wojennej, członkowie zarządu SEP i SEO,  dyrektorzy Szkół Ponadgimnazjalnych współpracujących z Wydziałem oraz przedsiębiorców.

W czasie uroczystości Listy Gratulacyjne otrzymali studenci zaangażowani w pracę na rzecz Wydziału Elektrycznego w minionym roku akademickim. Dodatkowo, po raz pierwszy, studenci pierwszego roku, którzy uzyskali najlepsze wyniki w postępowaniu rekrutacyjnym, otrzymali stypendia.

Doktoranci pierwszego roku złożyli ślubowanie oraz odebrali z rąk JM Rektora AMG i Dziekana Wydziału Elektrycznego indeksy.

Wykład inauguracyjny pt. „Elektrotechnika okrętowa wczoraj dzisiaj i jutro” wygłosił dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk, prof. nadzw. AMG.

Katarzyna Chmielewska
23.10.2017