Uruchomienie studiów podyplomowych Technika Wodorowa i Odnawialne Źródła Energii

W dniu 11 marca 2023 miała miejsce uroczysta Inauguracja pierwszej edycji studiów podyplomowych na Wydziale Elektrycznym o specjalności Technika Wodorowa i Odnawialne Źródła Energii.

Program studiów został opracowany z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na rynku pracy i stwarza szerokie perspektywy rozwoju zawodowego w wielu branżach. Celem studiów jest przekazanie usystematyzowanej wiedzy na temat techniki wodorowej i odnawialnych źródeł energii z naciskiem na praktyczną wiedzę oraz nabycie umiejętności w zakresie identyfikacji parametrów eksploatacyjnych systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii, wyznaczania charakterystyk pracy systemów OZE, interpretacji uzyskanych wyników, czy wyznaczania efektywność tych systemów oraz ich stanu technicznego.

Studia podyplomowe obejmują 252 godziny zajęć realizowanych w czasie dwóch semestrów. W programie studiów oprócz zajęć teoretycznych przewidziano również zajęcia laboratoryjne i projektowe. Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowników naukowych Wydziału Elektrycznego. Kierownikiem studiów podyplomowych jest dr inż. Adam Muc.

we
B.Barzowska 13.03.2023