Spotkanie z przestawicielami firmy Control Solutions

W dniu 17 stycznia 2017, z inicjatywy firmy Control Solutions, koło Naukowe Programowalnych Układów Sterowania zorganizowało spotkanie informacyjne na Wydziale Elektrycznym. Celem spotkania było zainteresowanie studentów AM możliwościami odbywania staży, jak i dalszej współpracy z firmą. Control Solutions tworzy od 2011 roku układy sterowania i oprogramowanie dla branży automotive, (motoryzacyjnej), zatrudniając obecnie 21 inżynierów – programistów systemów sterowania. Do odbiorców i kooperantów tej firmy należą: Thyssen Krupp, Volkswagen, Jaguar, Volvo i inni.

W związku z dynamicznym rozwojem, firma poszukuje automatyków – programistów PLC, do budowy i programowania układów ze sterownikami PLC Siemens i robotami Kuka oraz ABB. Po prezentacji na temat celów i obszaru działania Control Solutions, miała miejsce dyskusja, w efekcie której studenci dowiedzieli się szczegółów o charakterze tej pracy, wyjazdach związanych z pracą, organizacji zespołu i sposobie rekrutacji. Firma posiada własny budynek w Baninie przy lotnisku Rębiechowo.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele firmy – lider projektów mgr Piotr Morus i projektant mgr inż. Karol Drzewiczuk (absolwent WE AM, specjalność KSS) oraz 20 studentów WE AM różnych roczników. WE reprezentował prodziekan prof. dr hab. Piotr Mysiak oraz opiekun KN PUS dr Krzysztof Kamiński.

Kalina Detka
K.Detka 26.04.2017