Finał V edycji Konkursu Matematyka, Fizyka i Informatyka w Technice

W dniu 21.04.2017 na Wydziale Elektrycznym AM w Gdyni, odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom V edycji Konkursu „Matematyka, Fizyka i Informatyka w Technice”.

Wśród nagrodzonych znaleźli się następujący uczniowie: Dawid Jung i Mateusz Breza z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie, Michał Gronau i Jan Janowicz z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcące w Rumi oraz Jan Horodecki i Bartłomiej Truszkowski z Katolickiego Liceum Ogólnokształcące w Gdyni.

Uroczystość wręczenia nagród, na której byli obecni również autorzy zadań konkursowych oraz opiekunowie wyróżnionych uczniów, poprzedził wykład dr inż. Krzysztofa Januszewskiego „Telekomunikacja w służbie bezpieczeństwa na morzu”. Nagrody wręczał Dziekan WE, prof. dr hab. inż. Krzysztof Górecki. Laureaci Konkursu mają zagwarantowane przyjęcie na studia na Wydziale Elektrycznym po zdaniu egzaminu dojrzałości.

Kalina Detka
16.05.2017