Warsztaty dla uczniów „Elektryka”

W dniach 27 i 28 września na Wydziale  Elektrycznym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbyły się, już drugie w tym roku, zajęcia  laboratoryjno-warsztatowe dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Bohaterskiej Załogi ORP „Orzeł” w Wejherowie. W zajęciach uczestniczyło 90 uczniów klas drugich i trzecich.

Powyższe zajęcia były realizowane w  ramach Projektu 3.3.1. RPO WP 2014-2020 Jakość edukacji zawodowej:

Zintegrowany rozwój publicznego szkolnictwa zawodowego w Powiecie Wejherowskim poprzez wzrost jakości edukacji zawodowej w ramach przedsięwzięcia strategicznego – Kształtowanie sieci ponadgimnazjalnych szkół zawodowych uwzględniającej potrzeby subregionalnych i regionalnego rynku pracy, prowadzonego przez PZS nr 2 w Wejherowie.

W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się m.in. z następującą tematyką:

• Sterowanie obiektem za pomocą sterownika PLC,

• Realizacja systemu wbudowanego w środowisku Arduino,

• Testy Penetracyjne używając Kali Linux,

• Wykorzystanie platformy Node-Red do budowy systemów Internetu Rzeczy,

• KiCad - od schmatu do gotowego urządzenia,

• Pomiar poziomu w zbiornikach metodą radarową,

• Filtry RLC,

• Montaż wybranego układu elektronicznego.

Z informacji nieoficjalnych wiadomo, iż podobnie jak w czerwcu, wszyscy uczniowie zaliczyli swoje zajęcia celująco !

N.Szymanska 04.10.2021
N.Szymanska 04.10.2021