Laboratorium Okrętowych Systemów Kontrolno-Pomiarowych

Konfiguracja okrętowych torów pomiarowych

W laboratorium (pom.: C-254) studenci przygotowywani są do obsługi, diagnostyki, napraw, kalibracji okrętowych systemów kontrolno-pomiarowych. Okrętowe systemy charakteryzują się rozległością i są znacząco rozbudowane. Oznacza to relatywnie duże odległości pomiędzy miejscami pomiarów i miejscem ekspozycji wyniku. Dodatkowym wyzwaniem jest realizacji pomiarów w obszarach zagrożonych wybuchem. Przygotowanie studentów do samodzielnego  nadzorowania okrętowych systemów pomiarowych realizowana jest w ramach trzech przedmiotów : metrologia, okrętowe systemy kontrolno-pomiarowe oraz technika iskrobezpieczeństwa. Okrętowe Systemy Kontrolno-Pomiarowe - laboratorium (przedmiot konwencyjny STCW). W oparciu o kompetencje uzyskane w ramach laboratorium z metrologii studenci przygotowywani są do budowy torów pomiarowych w oparciu o wyspecjalizowany morski system pomiarowy. Podczas zajęć nabierają umiejętności konfiguracji poszczególnych najpopularniejszych rodzajów torów pomiarowych ich obsługi, diagnostyki, kalibracji.

Podmiot udostępniający:

WE