Seminarium SOLIDIGM

10 kwietnia 2024 r. odbyło się seminarium firmy SOLIDIGM, w którym uczestniczyli studenci ostatnich semestrów studiów I stopnia kierunków Elektronika i Telekomunikacja, Informatyka i Elektrotechnika. Współorganizatorem spotkania był Wydział Elektryczny oraz Koła Naukowe IOtes i HMI.

Celem seminarium było:

• zapoznanie studentów z procesem wytwarzania dysków SSD oraz rynkiem data storage,
  • przedstawienie roli dewelopera oraz walidatora w wytwarzaniu oprogramowania wbudowanego,
  • nawiązania kontaktu pomiędzy środowiskiem akademickim i biznesowym,
  • udostępnienie studentom dróg komunikacji z firmą SOLIDIGM.

Zespół SOLIDIGM w czasie spotkania udostępnił studentom swoje produkty w postaci najnowszych dysków SSD. Studenci podziękowali za seminarium gromkimi brawami, a firma SOLIDIGM zaprosiła studentów WE na wycieczkę wyjazdową do siedziby firmy. Rekrutacja na wyjazd rozpocznie się wkrótce, a planowany termin to koniec maja lub początek czerwca br. Liczba miejsc jest ograniczona.

N.Szymanska 16.04.2024
B.Barzowska 16.04.2024