Reprezentacja WE w Chinach

W dniach 25 - 29 marca br. przedstawiciele Wydziału Elektrycznego uczestniczyli w uroczystościach, targach i konferencjach na terenie Chin. Głównym celem podróży było odebranie nagrody w międzynarodowym konkursie technologicznym New Kinetic Energy International High-Level Talent Innovation and Entrepreneurship Competition, w którym udział wzięło kilka tysięcy zespołów z całego świata.

Konkurs odbywał się wieloetapowo, najpierw w Europie, następnie na terenie Chin. Zespół pod kierownictwem dr. hab. inż. Andrzeja Łebkowskiego prof. UMG, w składzie: mgr inż. Wojciech Koznowski, inż. Piotr Sikora, mgr inż. Piotr Szewczyk, Oskar Łebkowski, zajął drugie miejsce, przedstawiając projekt The Electric Vehicle Energy Consumption Optimizer.

Korzystając z okazji, przedstawiciel Parlamentu Studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Oskar Łebkowski i mgr inż. Wojciech Koznowski promowali Uniwersytet Morski, przedstawiając wybrane osiągnięcia oraz profile kształcenia realizowane na poszczególnych Wydziałach oraz w Instytucie Morskim UMG.

N.Szymanska 08.04.2024
N.Szymanska 08.04.2024