Uczniowie z Zespołu Szkół Elektrycznych na Wydziale Elektrycznym UMG

45 uczniów z Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku odwiedziło w dniu 3 listopada 2023 roku naszą uczelnię.

O godz. 12:00, po przywitaniu i pamiątkowym zdjęciu uczniowie udali się na prezentację oferty edukacyjnej i specjalnie przygotowane dla nich zajęcia na Wydziale Elektrycznym.

Prezentację oferty edukacyjnej Wydziału Elektrycznego przeprowadził - dr inż. oficer radioelektronik Karol Korcz, prof. UMG – Prodziekan ds. morskich i promocji.

Podczas pobytu w naszej uczelni uczniom zaprezentowane zostały nowoczesne laboratoria:

• Laboratorium optoelektroniki - dr inż. Jacek Dąbrowski,
  • Symulator elektrowni okrętowej - dr inż. of. elektr. okręt. Bolesław Dudojć, prof. UMG i dr inż. Tomasz Nowak,
  • Laboratorium systemów radiokomunikacji ruchomej - mgr inż. Wojciech Rabczuk,
  • Laboratorium techniki mikroprocesorowej - dr inż. Dorota Rabczuk.

Dorota Bezpalska
06.11.2023