Wyniki Konkursu "Datathon #OtwarteDane"

Serdecznie gratulujemy Panu Maciejowi Szrederowi, studentowi VI semestru kierunku Elektronika i Telekomunikacja, zdobycia jednej z nagród głównych w kolejnej edycji Konkursu Datathonu #OtwarteDane organizowanej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Pan Maciej Szreder, tworzący wraz z Mateuszem Szrederem (Politechnika Gdańska) i Łukaszem Laskusem (Warszawski Uniwersytet Medyczny) zespół SUPER TEAM, zwyciężyli w kategorii Wykorzystanie API do bazy Rejestry publiczne w Turystyce Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zespół stworzył aplikację P.layer bazującą na interaktywnej mapie Polski, którą możemy wysycać danymi, adekwatnie do zmieniających się potrzeb. Podstawową funkcjonalnością aplikacji jest decentralizacja skupisk uchodźców na terenie Polski, by następnie, wykorzystując aplikację mObywatel, zintegrować ich z lokalną społecznością. Aplikacja, dzięki modularności, może ewoluować, dopasowując funkcje do bieżących problemów populacyjnych oraz zapewniając zweryfikowane i rzetelne informacje użytkownikom.

Partnerami wydarzenia było Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Główny Urząd Statystyczny oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK.

N.Szymanska 08.04.2022
N.Szymanska 12.04.2022