Wizyta w Stoczni Crist

9 czerwca odbyła się wizyta studentów Wydziału Elektrycznego UMG w Stoczni Crist. W czasie pobytu w stoczni zostały zaprezentowane poszczególne wydziały oraz etapy przygotowania i prefabrykacji elementów konstrukcyjnych i gotowych sekcji przeznaczonych dla zagranicznych armatorów. Centralnym punktem zwiedzania była nowobudowana jednostka dla fińskiego operatora promowego, Finferries. Nowy prom hybrydowy P 315 ma ponad 100 metrów długości, 17.4 m szerokości, wysokość 5,2 m, zanurzenie 3,1 m, możliwość przewiezienia 90 samochodów osobowych oraz 372 pasażerów. Jednostka ma być obsługiwana przez 3-osobową załogę. Prom będzie zasilany z ładowanych z lądu baterii akumulatorów. Spalinowe agregaty prądotwórcze będą służyły jako rezerwowe źródło zasilania jednostki, używane w warunkach złej pogody, bądź dużego nagromadzenia lodu na trasie.

13.06.2022
N.Szymanska 13.06.2022