Stypendia w Niemczech

GFPS-Polska Stowarzyszenie Naukowo-Kulturalne w Europie Środkowej i Wschodniej zaprasza studentów i doktorantów wszystkich kierunków do składania wniosków o stypendium w Niemczech na semestr zimowy 2022/2023. Od kandydatów oczekuje się komunikatywnej znajomości języka niemieckiego w mowie i piśmie (poziom minimalny: B1), a także gotowości do aktywnego włączenia się w życie naukowe, kulturalne i towarzyskie wspólnoty akademickiej podczas studiów w Niemczech.

GFPS to rodzina studenckich stowarzyszeń non-profit działających od 1984 roku w Niemczech (GFPS e. V.), od 1994 w Polsce (GFPS-Polska) i od 1999 w Czechach (GFPS-CZ). Wspólny dla wszystkich stowarzyszeń skrót pochodzi od pierwotnej nazwy organizacji niemieckiej tj. Gemeinschaft zur Förderung der Studienaufenthalten polnischen Studenten in Bundesrepublik Deutschland.

Więcej informacji: https://www.gfps.pl/info/

N.Szymanska 25.04.2022