Pracownicy WE wśród 2% najbardziej wpływowych naukowców

4 pracowników Wydziału Elektrycznego wśród 2% najbardziej wpływowych naukowców

W październiku 2022 roku została opublikowana lista 2% najbardziej wpływowych naukowców z całego świata przygotowana przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda. Zestawienie obejmuje dwa rankingi. Pierwszy z nich uwzględnia osiągnięcia naukowe poszczególnych naukowców z okresu od początku ich kariery do końca 2021 roku i uwzględnia zarówno osoby aktywne, jak i te, które zakończyły już swoją karierę. Drugi ranking uwzględnia osiągnięcia tylko z roku 2021.
W pierwszym z rankingów znalazło się 2 naukowców wskazujących afiliację naszej Uczelni -  wszyscy są pracownikami Wydziału Elektrycznego: prof. dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk i prof. dr hab. inż. Krzysztof Górecki. W drugim rankingu ujęto 5 naukowców z naszej Uczelni, w tym 3 z Wydziału Elektrycznego: dr inż. Agnieszkę Lazarowską, prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Góreckiego i dr. inż. Pawła Góreckiego.

N.Szymanska 18.10.2022
N.Szymanska 19.10.2022