Pierwsze kolokwium habilitacyjne na Wydziale Elektrycznym

29 marca 2022 r. odbyło się kolokwium habilitacyjne dr. inż. Przemysława Ptaka. Kolokwium prowadził Przewodniczący Komisji habilitacyjnej prof. dr hab. inż. Ryszard Pałka. W kolokwium uczestniczyła Komisja habilitacyjna oraz Rada Naukowa Wydziału Elektrycznego. W czasie kolokwium dr inż. Przemysław Ptak przedstawił swoje osiągnięcie naukowe zatytułowane „Badanie wpływu wybranych procesów montażu i zjawisk cieplnych na parametry  elektryczne, termiczne i optyczne komponentów półprzewodnikowych źródeł światła”, a potem odbyła się dyskusja. Po kolokwium habilitacyjnym Komisja habilitacyjna podjęła jednomyślnie uchwałę w sprawie wyrażenia pozytywnej opinii na temat nadania dr. inż. Przemysławowi Ptakowi stopnia naukowego doktora habilitowanego w dyscyplinie automatyka, elektronika i elektrotechnika.
30 marca 2022 r. Rada Naukowa Wydziału Elektrycznego jednomyślnie poparła opinię Komisji habilitacyjnej.

28 kwietnia 2022 r. Senat  UMG jednomyślnie podjął uchwałę o nadaniu dr. inż. Przemysławowi Ptakowi stopnia naukowego doktora habilitowanego w dyscyplinie automatyka, elektronika i elektrotechnika.

B.Barzowska 29.04.2022
B.Barzowska 29.04.2022