Absolwenci Wydziału Elektrycznego UMG najlepiej opłacanymi absolwentami

są dostępne informacje na temat zarobków absolwentów poszczególnych kierunków studiów w każdej z polskich uczelni. Najbardziej aktualne dane dotyczą osób, które ukończyły studia w roku 2020. Wśród podawanych parametrów jest między innymi mediana zarobków absolwentów w pierwszym roku po ukończeniu studiów.

Z zestawienia tego wynika, że wśród absolwentów kierunku studiów Elektronika i telekomunikacja drugie i trzecie miejsce w Polsce (odpowiednio 1 i 2 miejsce na Pomorzu) zajmują absolwenci studiów pierwszego i drugiego stopnia prowadzonych na Wydziale Elektrycznym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Podobnie dla kierunku Elektrotechnika absolwenci Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zajmują w takim zestawieniu drugą pozycję w Polsce i pierwszą na Pomorzu.

Ranking nie obejmuje jeszcze absolwentów kierunku Informatyka prowadzonych na Wydziale Elektrycznym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, ponieważ pierwszy rocznik tych absolwentów ukończył studia dopiero w roku 2022.

we
B.Barzowska 08.07.2022