Zajęcia warsztatowe z uczniami IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

W dniu 6 grudnia 2021 roku odbyły się dwugodzinne zajęcia warsztatowe pt. Światłowody i układy światłowodowe - wybrane zagadnienia, poświęcone zagadnieniom związanymi z techniką światłowodową. W warsztatach realizowanych w ramach I Morskiego Festiwalu Nauki uczestniczyli uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni. Zajęcia w Laboratorium Optoelektroniki, Fotowoltaiki i Techniki światłowodowej poprowadził dr inż. Jacek Dąbrowski z Katedry Elektroniki Morskiej.

W ramach zajęć uczniowie zapoznali się z m.in. z rodzajami włókien i kabli światłowodowych, metodami łączenia włókien światłowodowych oraz narzędziami pomiarowymi stosowanymi w systemach światłowodowych.

B.Barzowska 16.12.2021
B.Barzowska 16.12.2021