Stosowanie wymagań sanitarnych od 1 X 2021 r.

Komunikat Dziekana Wydziału Elektrycznego w sprawie stosowania wymagań sanitarnych od 1 października 2021 r.

W związku z nadchodzącym początkiem roku akademickiego 2021/2022 i trwającą pandemią Covid-19 przypominam o następujących zasadach:

1. Nadal obowiązują procedury zwalczania i zapobiegania Covid-19 zawarte w Zarządzeniu JM Rektora UMG nr 79/2020 z dnia 15 października 2020.

2. Jeżeli jest to możliwe, to sale wykładowe powinny być wypełnione co najwyżej w 2/3 liczby dostępnych miejsc.

3. Na terenie całego Wydziału w miejscach wspólnych (np. korytarz, toalety, klatka schodowa, itp.) obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Nakaz ten nie obejmuje pomieszczeń pracowniczych.

4. W czasie zajęć dydaktycznych należy starać się zachować dystans społeczny, a w czasie przerw regularnie wietrzyć pomieszczenia.

5. W każdej sali dostępny jest płyn do dezynfekcji rąk, a w salach laboratoryjnych do dyspozycji studentów i wykładowców są dodatkowo przyłbice.

6. W salach dydaktycznych należy zachować dostęp 1,5 m między osobami. Jeżeli nie jest możliwe spełnienie tego wymogu, to należy stosować maseczki ochronne.

7. Każda osoba, niezależnie od w/w zasad, w czasie zajęć dydaktycznych może dodatkowo zabezpieczać się, we własnym zakresie, przez noszenie maseczki ochronnej.

Dziekan Wydziału Elektrycznego

prof. dr hab. inż. Krzysztof Górecki