6 pracowników Wydziału Elektrycznego wśród 2% najbardziej wpływowych naukowców

Na stronie internetowej https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/3 została opublikowana nowa lista 2% najbardziej wpływowych naukowców z całego świata przygotowana przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda. Zestawienie obejmuje dwa rankingi. Pierwszy z nich uwzględnia osiągnięcia naukowe poszczególnych naukowców z okresu od początku ich kariery do końca 2020 roku i uwzględnia zarówno osoby aktywne, jak i te, które zakończyły już swoją karierę. Drugi ranking uwzględnia osiągnięcia tylko z roku 2020.

W pierwszym z rankingów znalazło się 5 naukowców wskazujących afiliację naszej Uczelni, w tym 4 pracowników Wydziału Elektrycznego:

• prof. dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk,
  • dr hab. inż. Piotr Gnaciński, prof. UMG,
  • prof. dr hab. inż. Krzysztof Górecki,
  • prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski.

W drugim rankingu ujęto 4 naukowców z naszej Uczelni, w tym troje z Wydziału Elektrycznego:

• dr inż. Agnieszka Lazarowska,
  • prof. dr hab. inż. Krzysztof Górecki,
  • dr inż. Paweł Górecki.

Dla porównania warto dodać, że liczba pracowników Wydziału Elektrycznego ujętych w tegorocznym rankingu jest dwukrotnie większa niż w rankingu ubiegłorocznym.

B.Barzowska 27.12.2021
N.Szymanska 01.03.2022