Zajęcia dla uczniów PZS nr 2 w Wejherowie

W dniu 5 lutego 2020 roku gościliśmy na naszym Wydziale uczniów klasy III i IV kierunku Technik teleinformatyk z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie wraz z opiekunami Panią Lidią Kużel oraz Panią Joanną Żurawską.

W trakcie  wizyty uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną Wydziału Elektrycznego, przedstawioną przez dr inż. Karola Korcza, Prodziekana ds. Morskich i Promocji, a następnie w 3 grupach ćwiczeniowych odbyli zajęcia laboratoryjne. Zajęcia te obejmowały ćwiczenia laboratoryjne z następujących tematów:

• Cyfrowa łączność trunkingowa w systemach bezpieczeństwa publicznego -  Laboratorium Systemów Radiokomunikacji Ruchomej (C-217), osoba prowadząca: dr inż. Dorota Rabczuk,
  • Sterowniki programowalne a teleinformatyka  - Laboratorium Sterowników Programowalnych (C-244), osoby prowadzące: dr inż. Monika Rybczak, mgr inż. Andrzej Januszewski i mgr inż. Łukasz Alfuth;
  • Praktyczne zastosowania optoelektroniki – technika światłowodowa -  Laboratorium  Optoelektroniki, Fotowoltaiki i Techniki Światłowodowej  (F-305), osoba prowadząca: dr inż. Jacek Dąbrowski.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż wszyscy uczniowie zaliczyli w/w zajęcia laboratoryjne z wynikiem pozytywnym. Gratulujemy !

Zajęcia dla uczniów PZS nr 2 w Wejherowie

N.Szymanska 05.02.2020