Gala Evening Pracodawców Pomorza

W dniu 14 lutego 2020 r. w czasie dorocznej Gali Evening Pracodawców Pomorza wręczono nagrody w konkursie „Primum Cooperatio” dla naukowców, którzy udowodnili, że możliwa jest efektywna współpraca środowiska biznesowego i naukowego, przynosząca wymierne korzyści zarówno gospodarce jak i nauce. Nagrodę za rok 2019 otrzymała profesor Małgorzata Sznitowska z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Kapituła Konkursu, pod przewodnictwem profesora Edmunda Wittbrodta,  przyznała również trzy wyróżnienia. Jedno wyróżnienie otrzymał pracownik Wydziału Elektrycznego dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk, prof. UMG.

Dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk prowadzi działalność badawczo-rozwojową, ekspercką i inżynieryjno-techniczną w obszarze mikrosieci okrętowych. Był autorem i współautorem ekspertyz i opracowań z tego obszaru, zrealizowanych na zlecenie takich firm, jak: Remontowa Electrical Solutions, Delta Power, Polski Rejestr Statków S.A., Polska Żegluga Bałtycka, Stocznia CRIST S.A., Szczecińska Stocznia Remontowa GRYFIA. Od 1.04.2019r. pełni funkcję kierownika ds. badawczo-rozwojowych w Remontowa Electrical Solutions, w ramach projektu Zintegrowany system modelowania oraz graficznego projektowania instalacji elektrycznych na statkach w Programie sektorowym INNOship.

Wyróżnienia w konkursie PRIMUM COOPERATIO otrzymali również dr hab. inż. Łukasz Kulas, prof. PG i profesor Kazimierz Orłowski z Politechniki Gdańskiej.

B.Barzowska 25.02.2020
B.Barzowska 25.02.2020