Wykłady profesora WE w Aalborg University i Shanghai Maritime University

W dniach 2 i 3 maja 2019r. dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk, prof. UMG, na zaproszenie prof. Josepa Guerrero (kierownika MicroGrids Research Programme - www.microgrids.et.aau.dk) w ramach kursu Maritime Microgrids wygłosił dwa wykłady i przeprowadził ćwiczenia dla doktorantów Aalborg University. Tematami ośmiogodzinnych wykładów i ćwiczeń były:

• Power quality issues in maritime microgrids
  • Introduction to signal processing of power quality disturbances in maritime microgrids

Podobne zajęcia odbyły się w roku ubiegłym, a pozytywne oceny i zainteresowanie doktorantów skłoniły prof. Josepa Guerrero do ponownej organizacji wspomnianego kursu.

W dniach 12-25 maja 2019r. prof. Tomasz Tarasiuk przebywał w Sahanghai Maritime University jako visiting scholar. W czasie swojego pobytu przeprowadził 30-godzinny cykl wykładów dla studentów drugiego stopnia studiów wspomnianej uczelni pt. „Digital solutions for electromagnetic phenomena measurement”. Było to już siódme zaproszenie prof. Tarasiuka w tym charakterze przez Shanghai Maritime University. Dodatkowo prof. Tarasiuk wygłosił jednogodzinny wykład otwarty dla pracowników i studentów pt. „Experimental research on electricity characteristics on shipboards at Gdynia Maritime University”.

Należy dodać, że prof. Tarasiuk jest koordynatorem strony polskiej w ramach projektu „Study on power quality assessment in shipboard AC systems - models, definitions, procedures (37th Session of the Poland-China Scientific and Technological Cooperation Committee). W czasie wizyty odbyło się szereg rozmów dotyczących wspomnianego projektu, a także dalszej współpracy w ramach Belt and Road Initiative.

P.Kaczorek 14.06.2019
P.Kaczorek 15.06.2019