Warsztaty z obsługi pakietu PLECS

W dniu 20.03.2019r. na WE Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbyły się warsztaty z obsługi pakietu symulacyjnego PLECS. Prowadzącymi warsztaty byli pracownicy firmy PLEXIM ze Szwajcarii. W warsztatach uczestniczyli pracownicy trzech Katedr Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz zaproszeni goście z Politechniki Gdańskiej i firmy C&T Elmech - w sumie 25 osób.

Językiem warsztatów był angielski. Temat przewodni warsztatów został zdefiniowany następująco: "Advanced Modeling and Simulation of Power Electronic Systems". W ramach warsztatów omówiono istotne elementy pracy z programem: algorytmy i metody obliczeniowe wykorzystywane przez solvery zaimplementowane w programie; analizę termiczną wykorzystywaną przez program; bloki programistyczne, które można implementować w budowanym projekcie oraz  urządzenie do wirtualizacji z pętlą sprzętową (HIL), która współpracuje z programem PLECS. Warsztaty były przeplatane wykładami i ćwiczeniami praktycznymi w najnowszej wersji programu PLECS.

P.Mysiak
P.Kaczorek 18.04.2019