Warsztaty dla uczniów I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

W dniu 29 marca 2019 roku odbyły się zajęcia warsztatowe poświęcone zagadnieniom związanym z optoelektroniką. W warsztatach, w wymiarze trzech godzin lekcyjnych uczestniczyli uczniowie I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, z klasy o profilu matematyczno-fizycznym. Zajęcia w Laboratorium Optoelektroniki, Fotowoltaiki i Techniki światłowodowej poprowadził dr inż. Jacek Dąbrowski z Katedry Elektroniki Morskiej.

Podczas zajęć uczniowie poznali m.in. działanie plotera laserowego oraz laserowej drukarki 3D. Z wykorzystaniem wybranych dydaktycznych stanowisk laboratoryjnych zapoznali się z charakterystykami różnych źródeł promieniowania optycznego, właściwościami ogniw fotowoltaicznych, transmisją optyczną sygnałów audio oraz przekształcaniem wiązek laserowych z użyciem soczewek.

Szkoły zainteresowane warsztatami, nie tylko z zakresu optoelektroniki, zapraszamy do kontaktu z Biurem Dziekana lub wybranymi Katedrami z Wydziału Elektrycznego UM w Gdyni.

B.Barzowska 02.04.2019
B.Barzowska 02.04.2019