Studenci Wydziału Elektrycznego w Enerdze

W środę 16 października 2019 roku studenci trzeciego roku kierunku Elektrotechnika naszego Wydziału wraz z Prodziekanem ds. studenckich dr inż. Wiesławem Citko odwiedzili siedziby Energi Operatora oraz Energi Investu w Gdańsku.

W ramach odbytych warsztatów studenci poznali narzędzia stosowane przez dyspozytorów w ich pracy, wprowadzeni zostali m.in. w tajniki systemu SCADA, odwiedzili laboratoria elektryczne oraz chemiczne, a także zwiedzili Główny Punkt Zasilania (GPZ). Ponadto mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas symulacji rozmowy kwalifikacyjnej.

Powyższe warsztaty odbyły się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy władzami Uniwersytetu Morskiego w Gdyni a Grupą Energa. Porozumienie to dotyczy Wydziału Elektrycznego - studentów I oraz II stopnia studiów stacjonarnych a także niestacjonarnych.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Grupy Energa

B.Barzowska 21.10.2019