Fulbright Junior Research Award

Fulbright Junior Research Award to stypendia dla studentów studiów doktoranckich z polskich instytucji naukowych na realizację projektu badawczego w USA. Celem stypendium, trwającego od 6 do 9 miesięcy, jest zebranie materiałów do rozprawy doktorskiej. W czasie pobytu stypendysta realizuje własny projekt badawczy w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym lub organizacji pozarządowej. Przyjmujemy zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem.

Stypendium jest finansowane przez amerykański Departament Stanu oraz polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Udział w programie obejmuje:

• stypendium;
  • bilet lotniczy;
  • wizę J-1;
  • ubezpieczenie medyczne;
  • przygotowanie do wyjazdu i opiekę w trakcie stypendium;
  • przyznależność do społeczności absolwentów.

Więcej informacji: http://fulbright.edu.pl/junior-award/#1548151718000-65497d14-95d7

N.Szymanska 31.01.2019
N.Szymanska 31.01.2019