Wykłady profesora WE dla doktorantów Aalborg University

W dniach 14 i 15 czerwca 2018r. prof. Tomasz Tarasiuk gościł w Aalborg University, gdzie na zaproszenie prof. Josepa Guerrero (kierownika MicroGrids Research Programme - www.microgrids.et.aau.dk) wygłosił dwa wykłady i przeprowadził ćwiczenia dla doktorantów wspomnianej uczelni. Tematami wykładów i ćwiczeń były:

• Power quality issues in maritime microgrids
  • Introduction to signal processing of power quality disturbances in maritime microgrids

Zajęcia odbywały się w ramach kursu Maritime Microgrids, a wykładowcami byli: prof. Josep Guerrero (wykład wprowadzający), prof. Giorgio Sulligoi z University of Trieste (DC Ship power systems Evolution & research challenges) oraz prof. Tomasz Tarasiuk.

Wizyta prof. Tarasiuka w Aalborg University była kolejnym krokiem w rozwoju współpracy z Aalborg University, czołową uczelnią europejską w dziedzinie nauk technicznych, szczególnie w dyscyplinie Electrical & Electronic Engineering (drugie miejsce w Europie według tzw. rankingu szanghajskiego). Dotychczasowe efekty współpracy to wspólny tutorial „MARINE MICROGRIDS Control, Optimization, Power Quality and the Role of Power Electronics” (Josep Guerrero, Tomasz Tarasiuk i Shantha Gamini z University of Tasmania) przeprowadzony w ramach konferencji EPE’2016 w Karlsruhe, pięciomiesięczna wizyta w Akademii Morskiej w Gdyni doktoranta Wenzhao Liu z Aalborg University w roku 2017, który pracował w tym czasie w zespole prof. Tarasiuka, oraz wspólne publikacje naukowe w czasopismach indeksowanych w JCR i w materiałach konferencji indeksowanych w WoS.

Warto dodać, że w 7 grudnia 2018r. w Aalborgu odbędzie się obrona doktoratu Wenzhao Liu, a członkiem komisji egzaminacyjnej będzie prof. dr hab. inż. Janusz Mindykowski.

K.Detka
K.Detka 15.10.2018