Uroczysta Inauguracja na Wydziale Elektrycznym

5 października 2018 roku, o godz. 9.00 w Auli im. T. Meissnera odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 na Wydziale Elektrycznym połączona z Jubileuszem 40-lecia pracy twórczej prof. Janusza Zarębskiego.

W uroczystości uczestniczyły władze Uniwersytetu Morskiego w Gdyni reprezentowane przez JM Rektora prof. dr. hab. inż. Janusza Zarębskiego, Prorektora ds. Nauki dr. hab. inż. Ireneusza Czarnowskiego, prof. nadzw. UMG, Prorektora ds. Morskich dr hab. inż. kpt. ż. w. Henryka Śniegockiego, prof. nadzw. UMG, dziekanów pozostałych wydziałów Uczelni oraz Senat Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Na uroczystość przybyli także zaproszeni goście – byli rektorzy oraz dziekani Wydziału Elektrycznego UMG, JM Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie, dziekani i przedstawiciele władz Politechniki Gdańskiej i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, władze Miasta Gdyni, dyplomaci i dowódcy wojskowi, przedstawiciele stowarzyszeń zawodowych, członkowie zarządu SEP, dyrektorzy szkół trójmiejskich współpracujących z Wydziałem oraz przedstawiciele pracodawców współpracujących z Wydziałem Elektrycznym.

 

W czasie uroczystej Inauguracji Listy Gratulacyjne Dziekana otrzymali studenci zaangażowani w pracę na rzecz Wydziału Elektrycznego w minionym roku akademickim. Doktoranci pierwszego roku złożyli ślubowanie oraz odebrali indeksy z rąk JM Rektora UMG i Kierownika Studiów Doktoranckich prof. dr hab. inż.  Jerzego Mizeraczyka. Absolwent Wydziału Elektrycznego inż. Radosław Nowak odebrał nagrodę SEP zdobyta w Konkursie na najlepszą pracę dyplomową.

Druga część uroczystości poświęcona była Jubileuszowi 40-lecia pracy twórczej prof. Janusza Zarębskiego. W czasie laudacji Dziekan prof. dr hab. inż. Krzysztof Górecki zaprezentował sylwetkę naukową Jubilata i jego najważniejsze osiągnięcia. W czasie licznych wystąpień zaproszonych gości podkreślano wielki wkład prof. Janusza Zarębskiego w rozwój nauki oraz macierzystej uczelni. Po wszystkich wystąpieniach okolicznościowych Jubilat podzielił się z zebranymi swoimi refleksjami na temat wybranych wydarzeń z jego życia oraz historii powszechnej, które miały miejsce w okresie minionych 40 lat.

Uroczystość zakończył występ Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Podmiot udostępniający: 

WE

Wytworzył informację:

K.Detka
11.10.2018
Wprowadzenie:
K.Detka 11.10.2018
Ostatnia modyfikacja:
K.Detka 11.10.2018