Promocja Wydziału Elektrycznego - organizacja zajęć studyjnych dla uczniów z Kościerzyny

W dniu dzisiejszym, tj. 18.06.2018r. zostały zorganizowane i przeprowadzone zajęcia promujące Wydział Elektryczny Akademii Morskiej w Gdyni.

Zajęcia zostały przeprowadzone dla 28 uczniów klasy technik informatyk z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Kościerzynie.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, które w godzinach od 11:00 do 13:00 odbywały naprzemiennie zajęcia z:

• programowania w języku C++ platformy cyfrowej opartej na procesorze Atmega,
  • programowania sterowników PLC firmy Siemens.

Dwie godziny zegarowe zajęć (tj. 3 lekcyjne) z programowania platformy cyfrowej przeprowadził dr inż. Adam Muc, natomiast dwie godziny zegarowe zajęć (tj. 3 lekcyjne) z programowania sterowników PLC przeprowadziła dr inż. Monika Rybczak i inż. Andrzej Januszewski.

K. Detka
20.06.2018