Najwyższe odznaczenia państwowe dla profesorów z WE

15 lutego 2018 roku w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość, podczas której zostały wręczone odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej.

Troje pracowników Akademii Morskiej w Gdyni otrzymało najwyższe odznaczenia państwowe - a w tym dwóch profesorów z Wydziału Elektrycznego.

Medale otrzymali:

Prof. dr hab. inż. Jerzy Mizeraczyk – Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski /Wydział Elektryczny/

Prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski – Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski /Wydział Elektryczny/

Prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weitnrit – Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski /Wydział Nawigacyjny/

Odznaczenia, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wręczyła Halina Szymańska - Szef Kancelarii Prezydenta RP.

Katarzyna Chmielewska
23.02.2018