EDS Distinguished Lecturer Mini-Colloquium - relacja

W dniu 20 czerwca odbyło się na Wydziale Elektrycznym seminarium EDS Distinguished Lecturer Mini-Colloquium na temat “SiC: technology, devices, modeling”. Organizatorem tego wydarzenia były Polska Sekcja Electron Device IEEE, Wydział Elektryczny AMG oraz Instytut Technologii Elektronowej w Warszawie. Uroczystego otwarcia dokonali Rektor AMG prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski oraz prof. dr hab. inż. Andrzej Napieralski reprezentujący IEEE EDS.

Prezentacje swoje przedstawili specjaliści rekomendowani prze IEEE i zatrudnieni w wielu ośrodkach naukowych zlokalizowanych w różnych krajach. Prelegentami byli Dr. Muhammad Nawaz z ABB Corporate Research, Sweden, Prof. Simon Deleonibus - CEA Research Director, France, Dr. Victor Veliadis z North Carolina State University, Henryk M. Przewłocki z Instytutu Technologii Elektronowej (ITE), Prof. Mike Brinson z Centre for Communications Technology, London Metropolitan University, Dr. Wladek Grabinski z MOS-AK (EU), Switzerland. Wśród uczestników seminarium byli pracownicy I doktoranci Wydziału Elektrycznego AMG, a także goście z zagranicy.

Kalina Detka
K.Detka 29.06.2018