Warsztaty dla uczniów Gdyńskiej Szkoły Społecznej

W dniu 17 listopada 2017 roku odbyły się w godz. 9:20 - 10:45 w sali C244 zajęcia warsztatowe dla uczniów 3 klasy Gdyńskiej Szkoły Społecznej. Spotkanie dotyczyło odpowiedzi na pytania co to jest sterownik, jak się steruje wysięgnikiem do wkręcania śrub, jak pracuje falownik ze sterownikiem S7-1200 oraz panelem HMI. Stanowiska laboratoryjne dzielnie przedstawiali studenci 3 roku: Zuzanna Jałoszyńska, Mateusz Grabski oraz Kamil Podgórski. Dodatkowo pracę na statku pasażerskim przedstawił Rafał Rybczak, Chief Electrical statku Braemar Fred Olsen Cruise Lines. Tego dnia zajęcia prowadził również mgr inż. Paweł Górecki z Katedry Elektroniki Morskiej. Dodatkowo uczniowie pytali jaką drogę mogą obrać po Akademii Morskiej, czy zawsze jest to droga morska czy również jest możliwa droga lądowa? Uczniowie byli niezwykle zainteresowani prezentowanymi obiektami. Życzymy im jak najlepszych wyborów i szerokiej drogi naukowej.

K.Detka
K.Detka 07.12.2017