Studenci zamiejscowi - opieka zdrowotna

Informacja dla studentów w sprawie opieki zdrowotnej.

Informujemy studentów, że na terenie naszej uczelni działa Przychodnia Lekarska udzielająca świadczeń w ramach NFZ w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Zachęcamy wszystkich studentów zamiejscowych do zapisania się do naszej przychodni na czas trwania roku akademickiego.

Podstawowa opieka zdrowotna działa na zasadzie swoistego solidaryzmu, aby przychodnia mogła działać musi mieć odpowiednią liczbę zapisanych pacjentów. W związku z tym chcielibyśmy zaapelować do wszystkich studentów zamiejscowych, którzy mają swojego lekarza pierwszego kontaktu daleko od Gdyni, o dokonanie zapisu do naszej przychodni na czas trwania roku akademickiego.

Tylko wybór lekarza w miejscu nauki jest warunkiem uzyskania pełnego dostępu do świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej, zapewnia otrzymanie potrzebnych skierowań na diagnostykę oraz do lekarzy specjalistów.

Szczegóły na stronie internetowej przychodni:

NZOZ AM Gdynia

Na stronie internetowej można pobrać deklarację wyboru lekarza i pielęgniarki.

Kalina Detka
09.05.2017