Symulator Elektrowni Okrętowej

Rozdzielnica RNN, rozdzielnica RSN, sterowanie

Symulator elektrowni okrętowej (C-54) ma służyć do realizacji pełnego programu nauczania wynikającego z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju w DU 2014 poz.536 zał 5. dla kształcenia zgodnie z ramowym program szkolenia i wymaganiami egzaminacyjnymi na poziomie operacyjnym, w dziale maszynowym, w specjalności elektrycznej (zgodnie z konwencją STCW). Program ten jest realizowany na Wydziale Elektrycznym w specjalności Elektroautomatyka Okrętowa o profilu praktycznym na studiach 1-stopnia oraz dodatkowo od września 2015 roku również łącznie na specjalnościach: Elektronika Morska studia 1-stopinia i Elektronika i Automatyka Morska studia 2- stopnia. Dodatkowo ma umożliwiać realizację ramowego programu przeszkolenia w zakresie obsługi i konserwacji układów zasilania o napięciu przekraczającym 1 kV. Jednocześnie symulator pozwoli stworzyć miejsce egzaminowania praktycznego na potrzeby egzaminów prowadzonych przez Centralną Morską Komisję Egzaminacyjną.

Rozdzielnica RNN, rozdzielnica RSN, sterowanie

Rozdzielnica RNN

Maszynownia (C-010), zespoły prądotwórcze z napędem elektrycznym symulującym napędy mechaniczne z możliwością regulacji częstotliwości 60Hz +/-5Hz, zestaw transformatorów WN i NN

P.Golik 08.11.2019