Laboratorium Okrętowych Systemów Kontrolno-Pomiarowych

Konfiguracja okrętowych torów pomiarowych

W laboratorium (pom.: C-254) studenci przygotowywani są do obsługi, diagnostyki, napraw, kalibracji okrętowych systemów kontrolno-pomiarowych. Okrętowe systemy charakteryzują się rozległością i są znacząco rozbudowane. Oznacza to relatywnie duże odległości pomiędzy miejscami pomiarów i miejscem ekspozycji wyniku. Dodatkowym wyzwaniem jest realizacji pomiarów w obszarach zagrożonych wybuchem. Przygotowanie studentów do samodzielnego  nadzorowania okrętowych systemów pomiarowych realizowana jest w ramach trzech przedmiotów : metrologia, okrętowe systemy kontrolno-pomiarowe oraz technika iskrobezpieczeństwa. Okrętowe Systemy Kontrolno-Pomiarowe - laboratorium (przedmiot konwencyjny STCW). W oparciu o kompetencje uzyskane w ramach laboratorium z metrologii studenci przygotowywani są do budowy torów pomiarowych w oparciu o wyspecjalizowany morski system pomiarowy. Podczas zajęć nabierają umiejętności konfiguracji poszczególnych najpopularniejszych rodzajów torów pomiarowych ich obsługi, diagnostyki, kalibracji.

Konfiguracja okrętowych torów pomiarowych

Sterowanie zaworem jako elementem wykonawczym

Pomiary poziomów metodą radarową

Okrętowe systemy sygnalizacji przeciw pożarowej